Відпочинок в селі Поляна 2024

Село Поляна (Закарпатська область, Україна) отримало свою назву завдяки унікальному розташуванню – населений пункт знаходиться в долині, з усіх боків оточеній густими лісами. Поруч починається Уклінський перевал і місце злиття двох річок – Мала Пиня і Велика Пиня.

Усі пропозиції

Карта города Поляни

Бальнеологічний курорт

Лікувальні мінеральні джерела в цьому регіоні були виявлені ще в позаминулому столітті! Перші купальні для лікування водами були побудовані тут в 1868 році. На жаль, до наших часів вони не дожили, зате зробили невелике карпатське село одним з найзнаменитіших бальнеологічних курортів Європи.

Зараз для всіх, хто хоче поєднати відпочинок в Поляні з якісним оздоровленням, в селі функціонує кілька профілакторіїв. Кращими в регіоні вважаються:

  • санаторій «Поляна», історія якого налічує понад 130 років;
  • санаторій «Сонячне Закарпаття». Він більш молодий, але за рівнем розвитку лікувальної бази і кваліфікації персоналу нічим не відстає від першого.

Основний напрямок лікування місцевих санаторіїв – гастроентерологія. Перебування в здравницях буде особливо корисно тим, хто переніс операцію на органах шлунково-кишкового тракту, або страждає від гастриту, виразки, а також інших хронічних патологій органів травлення.

Також оздоровчі послуги надаються в деяких готелях в Поляні.

Комплексному оздоровленню організму сприяють і тривалі піші прогулянки, які зазвичай здійснюють резиденти місцевих закладів. На околиці села знаходиться лісодендропарк, на території якого можна помилуватися не тільки місцевою флорою, а й побачити деяких рідкісних представників тваринного світу.

Якщо немає необхідності специфічного лікування в санаторії, можна орендувати недороге житло в Поляні, а водами джерел користуватися безкоштовно.

Гірськолижний курорт

Як початківці, так і досвідчені лижники прагнуть орендувати житло в галявині взимку, щоб покататися на місцевих схилах.

Характеристика спортивного комплексу:

  • 4 траси (від 400 до 1200 м). Для тих, хто вже давно стоїть на лижах, найбільш цікавий чотирьохсотметровий спуск, адже перепад висот тут становить цілих 400 метрів. Решта траси більш пологі;
  • один зі спусків (біля готелю «Катерина») має освітлення в нічний час;
  • є мультиліфти і бугельні підйомники, прокат інвентарю;
  • спуски готують ратраками, тому якість покриття відмінне.

Завдяки тому, що спуски знаходяться в різних частинах села, можна легко підібрати готель в Поляні, що знаходиться в безпосередній близькості від трас.

Ще один плюс: відсутність довгих черг (навіть у розпал сезону чекати підйомника не доводиться довше 5-7 хвилин).

Природно-кліматичні умови

У регіоні царює помірно-континентальний клімат. Оскільки курорт є низькогірним (300 м над рівнем моря), тут досить теплий і тривалий літній сезон, а зима відрізняється великою кількістю снігу і відсутністю сильних морозів. Пом'якшенню кліматичних умов сприяє і той факт, що Карпати надійно захищають селище від холодних вітрів і різких перепадів температур.

Букові, ялинові та змішані ліси насичують повітря унікальними фітонцидами, а квітучі на галявинах рослини – неймовірним ароматом.

Краса пейзажів, що відкривається тут гостям, захоплює дух в будь-який час року, і кожен мандрівник знаходить тут собі заняття до душі: від медитації в абсолютній тиші до активного туризму і різного роду розваг.

Як доїхати?

Потрапити на відпочинок в Поляні в сезоні нескладно.

Спосіб перший: доїхати до Сваляви на поїзді (ходять з десятків великих міст країни). Далі – пересісти на автобус або таксі до села. Відстань невелика – близько 10 км.

Спосіб другий – особистий автомобіль. Потрібно дотримуватися траси М06 Київ–Чоп або шосе Е-50 Львів–Ужгород. Досягнувши міста Свалява, необхідно звернути на дорогу Т-0712, а далі доїхати до кінцевої точки.

Також можна замовити трансфер з районного центру. Майже всі великі готелі та гостиниці в Поляні надають таку послугу.

Орендувати житло в селі Поляна ви можете за допомогою інформації, зібраної фахівцями сайту Травелло. Тут ви знайдете не тільки кращі пропозиції від орендодавців курорту з докладним описом і цінами, але і прямі телефонні контакти для оренди.

.