Карпатський відпочинок у Береговому

Берегове (Закарпатська обл.) – популярний туристичний центр і справжній угорський куточок на Україні. Лише відносно недавно, в 1945 році, ця територія перейшла до нашої країни, тому тут більшу частину населення (близько 49%) і зараз складають угорці, на другому місці за чисельністю знаходяться українці (близько 39%), також є представники інших національностей. Про те, який відпочинок у Береговому чекає туристів, розповімо далі.

Усі пропозиції

Клімат і природа

Місто, що затишно розташувалося на території Угорської рівнини, на висоті близько 110 м над рівнем моря, в оточенні невисоких гір, на яких ростуть виноградники. Величні Карпати починаються в 10 км від населеного пункту.

Основна водна артерія – канал Верке, в даний час не підходить для купання і риболовлі. Чиста річка Боржава протікає в декількох кілометрах від міста.

Карта города Берегового

Бальнеологічне лікування

Місцеве термальне джерело з водою високого ступеня мінералізації (кремнієво-азотно-вуглекисло-хлоридно-натрієвий тип) приваблює на відпочинок у Берегове Закарпатської області тисячі туристів щорічно. Україна багата бальнеологічними курортами, але саме Берегівський вважається унікальним, причому, в загальносвітовому масштабі (аналогів всього 3 на планеті).

І взимку, і влітку температура в купальнях не опускається нижче 36°C, а завдяки прямій подачі води з глибоководного джерела, унікальний ефект таких SPA-процедур важко переоцінити!

Найбільш корисно перебування тут:

 • при розладах в роботі нервової системи;
 • при серцево-судинних недугах;
 • при варикозі;
 • при шкірних патологіях;
 • при проблемах з кістками, зв'язками, м'язами і суглобами;
 • після перенесених травм, хвороб, операцій.

Термальних басейнів у місті два: на території санаторію «Закарпаття» та на вулиці Шевченка (його назва – «Жайворонок»).

Де оселитися?

Оренда житла подобово на курорті доступна в самих різних закладах – тут здаються кімнати, квартири, котеджі, номери в готелях і гостиницях, а також здравницях, в яких можна поєднати відпочинок і лікувальні процедури.

Зразкові ціни в Береговому в поточному сезоні:

 • середня вартість квартири для 2-4 чоловік становить близько 400-500 грн.;
 • окрема кімната в приватному секторі – від 100 грн. з гостя;
 • приватні міні-гостиниці пропонують номери за ціною від 150 грн. з одного постояльця;
 • відмінні заклади готельного типу приймають гостей за ціною від 300 грн. і вище;
 • проживання в санаторії з лікуванням обійдеться в 600 грн. на добу і дорожче.

Тим, хто приїжджає на відпочинок в Берегове з дітьми, практично повсюдно надають відмінні знижки, які можуть становити від 30 до 100% від ціни дорослого розміщення. Все залежить від віку дитини і політики конкретного закладу.

Відпочинок у Береговому взимку користується трохи меншою популярністю, ніж влітку, тому «високим» сезоном тут вважається період з травня по жовтень. Хоча і в холодну пору року багато туристів, які відвідують Закарпаття, заїжджають в місто для знайомства з його красотами.

Що подивитися?

Термальні джерела – не єдина пам'ятка міста. Приїхавши на відпочинок до Берегово влітку або в будь-який інший час року, обов'язково варто побачити:

 • місцеві архітектурні будови (будівля суду, будинки-близнюки та інше);
 • резиденція князя Бетлена;
 • палац графів Шенборнів;
 • дуб бургундський, визнаний пам'яткою природи;
 • культові споруди: храми, костели;
 • винні погреби та зали дегустації;
 • ресторани і кафе з національною кухнею.

Відпочинок в місті Берегове влітку це неспішні прогулянки по околицях, походи в гори, риболовля, поїздки на конях і багато інших захоплюючих занять!

Відпочинок взимку буде особливо цікавий в період проведення національних і релігійних свят. Їх зустрічають шумно, дружно і дуже весело! Крім того, тут часто проводяться цікаві і захоплюючі масові фестивалі, присвячені самим різним темам: вину, місцевій культурі, ремісництву, національній кухні і т. п.

Як дістатися?

Пряме автобусне сполучення є з Ужгородом (обласний центр), Мукачевим, Хустом, Чопом та іншими регіональними містами.

Рухаючись на автомобілі, необхідно дотримуватися траси Київ–Чоп (Е-471), в районі Мукачева звернути на магістраль М24 і подолати решту 30 км.

Також потрапити на відпочинок в Берегове в сезоні 2024 можна залізничним транспортом (поїзди ходять не з усіх напрямків, але з пересадками маршрут підібрати можна з будь-якої частини країни).

Незалежно від того, чи вирішили ви відправитися на відпочинок в Берегове цієї зими або в будь-який інший час року, ми рекомендуємо орендувати житло завчасно. На сайті Травелло вже зібрана вся актуальна і корисна для туриста інформація – вам залишається тільки грамотно скористатися нею і забронювати номер!