Відпочинок в Криворівні 2024: все, що потрібно знати туристу

У семи кілометрах від Верховини, в долині річки Чорний Черемош, в оточенні мальовничих гір знаходиться село з незвичайною назвою Криворівня. Населений пункт багатий природними, історичними та культурними об'єктами, тому відпустка тут точно не буде нудною або одноманітною. Все про особливості відпочинку в Криворівні – далі.

Усі пропозиції

Трохи історії

Неможливо повноцінно розповісти про село, не згадавши його багату історію. Довгий час цей невеликий населений пункт, загублений серед величі Карпат, був модним курортом серед знаменитих особистостей країни.

Богема приїжджала сюди цілий рік, а деякі представники культурних і суспільних верств суспільства навіть жили тут по кілька місяців, і навіть років. Найзнаменитіші гості села: Іван Франко, М.Коцюбинський, Леся Українка, Ольга Кніппер, а також багато інших.

Зараз в пам'ять про минулі часи в селі функціонує кілька цікавих музеїв. Щоб відвідати їх всі, знадобиться цілий день! Досвідчені екскурсоводи знайомлять гостей з експозиціями, з любов'ю і гордістю розповідаючи про історію Криворівні.

Крім того, в музеях можна познайомитися з унікальними традиціями народного промислу та проведення гуцульських свят і обрядів.

Карта города Криворівні

Активний туризм

Село має статус туристичного центру загальнодержавного значення.

Обравши відпочинок в Криворівні, мандрівники зустрінуть масу можливостей для занять Еко-туризмом.

Основні його види:

  • збір грибів і ягід. У місцевих лісах росте лохина, чорниця, суниця, лисички, підосичники, білий гриб;
  • риболовля;
  • рафтинг і байдарковий спорт;
  • піші маршрути до «Скелі Довбуша», Буковецького гірського перевалу, «Писаного каменю», урочища Терношори, гори Говерла (2061 м) та об'єктів в околицях.

Багато жителів села займаються виготовленням сирів, бринзи, кисломолочних продуктів на продаж – варто обов'язково спробувати ці натуральні «смаколики».

Відпочинок взимку

Багато хто прагне орендувати житло в Криворівні в холодну пору року, щоб своїми очима побачити і, звичайно, взяти участь у святах, присвячених державним і релігійним датам.

Костюмовані ходи з традиційним гуцульським музичним супроводом, обрядами, частуваннями та іншими атрибутами проводяться тут 7 (День Катерини), 13 (День Святого Андрія), 19 грудня (свято Святого Миколая), з 6 на 7 січня (Різдво), а також у багато інших днів року.

Також взимку багато хто орендував житло в селі Криворівня, відправляються на довколишні гірськолижні курорти. Це:

  • Верховина (7 км);
  • Ільці (13 км);
  • Тюдів (20 км).

Трохи далі від села знаходяться й інші гірськолижні комплекси: Яблунець, Ворохта, Буковель.

Де зупинитися?

Велика частина житла, що здається у оренду, представлена приватним сектором (одно-двоповерховими дерев'яними садибами традиційного гуцульського стилю). Також є кілька закладів готельного типу.

Орієнтовна ціна на відпочинок в Криворівні:

  • від 100 грн – розміщення у приватників;
  • від 250 грн. – вартість проживання в готелі у добу.

Інфраструктура розвинена відмінно: в закладах є всі необхідні меблі і техніка, обладнані кухні, бездротовий Інтернет, можливість замовити організоване харчування, дитячі майданчики, зони відпочинку у дворах та інше.

На сайті Травелло ви знайдете актуальний для поточного сезону каталог житла. Здійснюючи бронювання, не забудьте уточнити актуальні ціни на відпочинок в Криворівні на ваші дати – часто орендодавці піднімають вартість оренди на періоди, в які попит істотно зростає.

Як дістатися?

Найближчі залізничні станції знаходяться у Вижниці (30 км) та Ворохті (40 км). На автобусі найзручніше добиратися до Верховини, а вже тут пересісти на місцевий транспорт.

Рухаючись на особистому авто, необхідно дотримуватися автодороги територіального значення Т0909 (Татарів-Коломия).

.