Відпочинок в Квасах 2024

Кваси – екологічний карпатський курорт, розташований в долині річки Чорна Тиса, на висоті 560 м над рівнем моря. Районний центр – місто Рахів, знаходиться в 15 км від селища. Розповімо про те, якими особливостями відрізняється відпочинок в Квасах.

Усі пропозиції

Природно-кліматичні умови

Закарпатська область перебуває під владою помірно-континентального клімату. Завдяки потужному заслону гір, тут майже не спостерігаються різкі перепади температури повітря і сильні вітри – це робить перебування на свіжому повітрі приємним і корисним незалежно від сезону.

Карта города Квасів

Листяні ліси, покриті різнотрав'ям поля, річки і водоспади створюють свій неповторний мікроклімат – його чистоті сприяє відсутність великих міст, магістралей і промислових підприємств на багато квадратних кілометрів навколо.

Погода в Закарпатті по сезонах:

 • влітку стовпчики термометра показують 20-23°C вдень і 9-11°C вночі (середні значення). У червні та липні часто йдуть дощі (до 15 днів на місяць);
 • осінь зазвичай тепла і суха (+18°C у вересні, +12°C у жовтні, +5°C у листопаді), опади спостерігаються не більше 5-7 днів на місяць. Буйство фарб, велика кількість ягід і грибів, якими багаті Карпати, а також відмінна погода роблять осінь одним з найпопулярніших сезонів для відпочинку;
 • зима м'яка і сніжна. Вдень температура тримається на рівні -1-4°C, вночі: -5-8°C;
 • весна приходить у відповідність з календарем. Буйне цвітіння спостерігається до 2,5 місяців. У березні теплішає до +4°C вдень, у квітні – до +11°C, у травні – до +16°C. Останній місяць весни багатий на опади (до 15 днів).

Інсоляція в низькогір'ї достатня, тому в теплу пору року тут можна ще й засмагнути!

Оздоровлення в Квасах

Кілька десятиліть місцевий санаторій «Гірська Тиса» приймає людей, що мають різні проблеми зі здоров'ям, не тільки з довколишніх регіонів, а й з усієї країни.

Основний профіль закладу – лікування патологій ЦНС і опорно-рухового апарату. Терапію проводять за допомогою цілющих мінеральних вод з місцевих джерел – резиденти приймають ванни в спеціальних купальнях, побудованих ще в 19 столітті, а також вживають воду внутрішньо. За різними оцінками, число квасівських джерел становить від 80 до 200!

Якщо немає необхідності лікування в санаторії, цілком можна орендувати недороге житло в Квасах, а джерелами користуватися на безкоштовній основі.

Цікавий факт: вода на курорті є по-справжньому унікальною. Схожу за складом добувають всього в 4-х місцях на планеті – тут, в Квасах (Україна), на Сахаліні (Росія), а також в Баден-Бадені (Німеччина) і Ля-Бурбулі (Франція). Саме на базі курорту в минулому столітті проходили відновлення космонавти і ті, хто тривалий час працював на електро- і атомних станціях. Це говорить про те, що потенціал місцевих вод неймовірний!

Відпочинок взимку

Відпочинок в Квасах в холодну пору року не призначений для любителів лиж і сноуборду, оскільки спусків в селищі немає.

Однак це не означає, що покататися не вдасться. У 19 км розташований самий високогірний гірськолижний курорт країни – Драгобрат, а в 35 км – знаменитий Буковель.

Що подивитися?

Розповімо ще про декілька визначних пам'яток, які варто відвідати, потрапивши на відпочинок в Кваси в сезоні 2024:

 • найбільший і найпотужніший в регіоні водоспад Труфанець, висота падіння якого становить 36 м;
 • Краєзнавчий музей;
 • досі діюча церква Преображення, побудована в XVIII столітті;
 • відносно недалеко знаходяться гори Петрос і Говерла, а також Свидовецький і Чорногорський хребти, сходження на яких також популярні у туристів;
 • численні марковані пішохідні та велосипедні маршрути.

Перебуваючи на курорті, не забудьте постежити за місцевим «молоком» – унікальним природнім явищем, коли селище покривається густим туманом. Найкраще робити це рано вранці, обравши для огляду узвишшя в околицях населеного пункту.

Де зупинитися?

Орендувати житло в Квасах можна в основному у приватників – затишні котеджі з усіма необхідними зручностями приймають гостей цілий рік. Як було сказано вище, є на курорті і відмінний санаторій.

При бажанні можна орендувати готелі і гостиниці в Квасах – тут гостям готові запропонувати максимально широкий спектр послуг, включаючи трансфер, оренду велосипедів і спортивного інвентарю, нагляд за дітьми, організацію екскурсій, оздоровчі процедури і багато іншого.

Орієнтовна вартість, за якою можна орендувати житло в Квасах:

 • від 80 грн. – проживання в приватному секторі;
 • 150 грн. – середня ціна у добу в садибі або котеджі;
 • від 300 грн. – готель або гостиниця.

Організоване харчування можна замовити незалежно від обраного типу закладу.

Кращий спосіб орендувати житло для відпочинку в Квасах – раннє бронювання через Інтернет. На нашому сайті ви знайдете всю необхідну інформацію для вибору найкращого варіанту, включаючи прямі контакти власників.