Відпочинок на Федотовій косі 2024

Федотова коса – дивовижне місце поблизу одного з найпопулярніших курортів на Азовському морі – Кирилівка.

Це місце примітно відразу з декількох точок зору:

  • історичною (коса "прославлена" під час російсько-турецької війни);
  • географічної (тутешні береги з піщано-мулистих і черепашкових відкладень, а іноді і зовсім зникають під водою);
  • культурної (унікальна природа і місцевий парк – «магніти» для численних туристів).

Відпочинок на Федотовій косі сильно відрізняється від інших місць на Азовському морі, в основному тому, що тут практично немає інфраструктури. На косі стоять кілька маленьких рибальських будиночків, біля яких можна хіба що зробити вдалі фото, а також пара будинків відпочинку.

Усі пропозиції

Карта города Федотової коси

Відпочинок на Федотовій косі

Недорого і цікаво можна провести час в найближчому селищі під назвою Степок. Тут є кілька кафе, а на пляжі можна зустріти відпочиваючих. Це найширше і найбезпечніше місце, оскільки решта коси може вимиватися під час сильного шторму. Береги тут піщані, посипані безліччю дрібних осколків від черепашок. В цілому, море тут досить тихе і спокійне, особливо в літню пору року. Найбільш захоплені відгуки туристів, як правило, відносяться до пейзажів сходу і заходу сонця, коли небо буквально зливається з морем.

Межа, парк і ширина коси

Цікаво також і те, що приблизно посередині коси проходить межа між Запорізькою та Херсонською областями. Якраз на території другої розташований Азово-Сиваський національний природний парк. У деяких місцях коса настільки вузька, що її ширина не перевищує 3-4 метрів. Якщо сім'я з декількох людей візьметься за руки і стане поперек коси, то два самих крайніх людини зможуть торкнутися моря.

Азово-Сиваський національний парк – теж вельми незвичайне місце, тому що в класичному сенсі «парком» його назвати важко. Тут практично немає дерев, а ростуть в основному чагарники. Проте, по парку дуже приємно гуляти, дихати морським бризом і милуватися далеким горизонтом.

Історичний подвиг

279 років тому капітан Дефремері здійснив тут пам'ятний подвиг. Усвідомлюючи, що йому і його команді не відбити атаку турків, він висадив всю команду на берег, а сам повернувся в море і зробив спробу битви. Хоча і було очевидно, що перемога не на його боці, він випустив кілька гарматних залпів, після чого розсипав порох по всьому кораблю і підірвав його.


Ціни на відпочинок

Федотова коса не є фешенебельним курортом, сюди швидше приїжджають за її романтикою і унікальністю. Тут немає елітних готелів з номерами люкс і вишуканих ресторанів з різноманітною кухнею. Ціни на проживання та харчування тут досить демократичні, а деякі відпочиваючі і зовсім приїжджають зі своїми наметами – кращий спосіб долучитися до природи!

В цілому, довжина коси становить близько 45 км., обійти її за один день – практично нереально, але зробити по ній пішу прогулянку, мабуть, зобов'язаний кожен, хто приїжджає відпочивати на Азовське море.

.