Все про відпочинок на Арабатській стрілці 2024

Арбатська стрілка (коса) - частина суші, що розділяє Азовське море і О.Сиваш. Завдяки відмінним природно-кліматичним умовам, а також унікальним лікувальним властивостям озера, тут завжди багато відпочиваючих. Розповімо все про відпочинок на Арабатській стрілці в поточному сезоні.

Карта города Арабатської Стрілки

Як дістатися?

Щасливцеве, Стрілкове, Генгорка - ці три курорти займають територію коси. Розташовані вони в безпосередній близькості один від одного, тому, розповідаючи про варіанти маршрутів, ми будемо говорити узагальнено. Між курортами можна переміщатися на таксі або на громадському транспорті. Отже, доступні варіанти:

 • Автобус. Найближчий автовокзал, що приймає рейси з багатьох міст України, розташований в м.Генічеськ (11 км, 20 км і 36 км - відстані до Генгорки, Щасливцеве і стрілецького, відповідно). Маршрутки і таксі на косу і назад курсують регулярно.
 • Поїзд. Найближча станція носить назву Новоолексіївка. З неї доведеться добиратися до Генічеська на електричці, а далі робити ще одну пересадку на місцевий транспорт.
 • Автолюбителям слід дотримуватися траси "Харків-Сімферополь", також, не забувши повернути на Генічеськ.

Найближчий до курорту аеропорт розташований в м.Херсон (200 км від Генічеська). А як дістатися звідси на косу, ми вже розповіли.

Усі пропозиції

Де жити?

Плануючи відпочинок на Арабатській стрілці важливо заздалегідь потурбуватися про місце проживання, особливо, якщо ви їдете сюди вперше, і місцевість вам малознайома. Головне питання звучить так: який з трьох курортів коси краще вибрати? Щоб правильно відповісти на нього, важливо врахувати цілий ряд факторів:

 • чим ближче до Бердянська, тим більше розваг і об'єктів інфраструктури. У міру віддалення від міста падає і рівень сервісу і різноманітність розваг;
 • якщо вас цікавить строго перша лінія, то найбільше таких варіантів ви знайдете в Генгорке - на інших курортах відстань до моря від різних типів житла перевищує 100-200 м;
 • відпочинок на Арабатці з басейном найпростіше організувати в Генгорке. Трохи менше таких варіантів в Щасливцеве;
 • чим ближче материк, тим вище ціни на житло.

Важливо: деякі заклади, розташовані на березі моря, мають власні пляжі. Вони більш доглянуті і малолюдні, ніж Громадські, а Парасольки і шезлонги резидентам надаються безкоштовно.

Особливості курорту

Плануючи відпочинок на Арабатській стрілці, важливо розуміти, що ту чи іншу класифікацію своєму житлу дають самі орендодавці. Десь під номером «економ» розуміється ліжко-місце із загальним душем і туалетом, а десь-цілком комфортабельне житло з кондиціонером, санвузлом, кухнею і з харчуванням, яке можна замовити при бажанні.

Велика частина об'єктів туристичної інфраструктури коси відкриваються в кінці весни, а закривають свої двері тільки в жовтні, з приходом холодів. Однак, частина готелів, готелів і баз відпочинку працюють і в міжсезоння, приймаючи туристів на новорічні, весняні та інші свята.

Погода і клімат курорту

Природно-кліматичні умови в межах курорту досить м'які - навіть взимку температура повітря в денний час рідко досягає негативних значень. Відпочинок на Азовському морі в районі Арабатки можливий протягом майже 5 місяців.

Активний купальний сезон починається в червні, коли повітря прогрівається до 24,2 градусів. У липні і серпні цей показник виростає до 27 гр., а у вересні знижується приблизно до 22 гр.

Середня температура води в морі в "високий" сезон і приблизне число дощових днів у місяці:

 • травень: 19 гр., 3-5 днів;
 • червень: 23,7 гр., 2-4 дня;
 • липень: 25,8 гр., 1-3 дня;
 • серпень 25,5 гр., 1-3 дня;
 • вересень: 21,3 гр., 2-5 днів.

Вітер зазвичай дме з помірною силою, пом'якшуючи спеку, але, не заважаючи хорошому відпочинку. Дощів в літній сезон мало, і вони зазвичай короткочасні.

Кілька корисних порад для туристів

По-перше, всім, хто мріє відпочити біля моря недорого, ми рекомендуємо займатися орендою житла завчасно. Неважливо, який з трьох курортів коси ви оберете, пам'ятайте про те, що до старту сезону ціни на номери нижче приблизно на 20-50%.

По-друге, важливо знати, що Арабатка зможе задовольнити вимоги самих різних груп клієнтів, незалежно від рівня запитів. Ті, хто хоче заощадити, можуть цілком знайти житло за ціною в 100 грн. з людини. Для тих, кому потрібна строго 1 лінія, басейн на території, а також високий рівень сервісу, доведеться заплатити від 1000 грн. на добу і вище. Зазначена ціна відпочинку на Арабатській стрілці 2024 актуальна для проживання одного гостя без харчування.

По-третє, ми рекомендуємо вивчати відгуки, фото, докладний опис та іншу необхідну інформацію про той заклад, в якому ви плануєте оселитися. Знайти прямі контакти орендодавців курорту без посередників ви можете на нашому сайті.

Сонячна Арабатська стрілка чекає вас цілий рік!