Все про відпочинок на острові Бірючий 2024

Бирючим островом називають намивну піщану косу Азовського моря. Розташована вона між Арабатською стрілкою і Кирилівкою. Одні вважають Бирючий частиною Федотової коси, але більшість все ж позиціонують цю ділянку Азовського узбережжя України як самостійний курорт.

Карта города Бірючого остріва

Як дістатися?

Найближчим населеним пунктом, що приймає міжміські автобуси і поїзди, є Кирилівка, тому шлях численних курортників, охочих потрапити на відпочинок на острові Бірючий, лежить саме через це селище. Безпосередньо до коси звідси можна дістатися трьома способами:

 • на регулярно курсуючому громадському транспорті (рекомендуємо заздалегідь ознайомитися з розкладом його руху);
 • на таксі, які довозять пасажирів максимально швидко і комфортно;
 • замовивши трансфер в готелі або готелі, в яку ви плануєте заселитися.

Від вокзалу Кирилівки до острова дорога займає близько півгодини їзди. Якщо ви плануєте самостійне пересування на автомобілі, то спочатку потрібно дотримуватися траси Е105, потім згорнути на Федотову косу, доїхати до мікрорайону Степок, а звідси, вже по грунтовій дорозі, продовжувати рух до кінцевої точки вашої подорожі.

Усі пропозиції

Де жити?

Велика частина острова-заповідна зона, куди туристів пускають лише з екскурсійними цілями. Однак, є і спеціальний курортний сектор, де можна підібрати номер для проживання. Приїжджають на відпочинок на Бірючому острові можуть зупинитися в гостьових будинках, в приватних пансіонатах, в котеджах, на віллах, на базах відпочинку або в готелях.

Забудова переважно нова, а умови проживання - сучасні. Гостям пропонують всі необхідні зручності, різні за площею номери, а також різноманітні додаткові послуги. Це: харчування, дитячі майданчики та ігрові кімнати, спортивні зони для дорослих та інше.

Вартість номерів досить висока, тому відпочинок на Бірючому острові ніяк не можна віднести до бюджетного варіанту. Про основні особливості курорту розповімо далі.

Кому сподобається відпочинок в цій частині узбережжя?

Відпочинок на Азовському морі в районі Бірючого привабливий з цілого ряду причин. Розповімо про них докладніше:

 • чисте море і пляж;
 • наявність великих мілин, придатних для комфортного купання дітей;
 • малолюдні пляжі;
 • близькість заповідної зони (можна поспостерігати за тваринами і навіть зробити фото);
 • комфортні номери прямо на березі моря.

Якщо говорити про недоліки, то вони також присутні. По-перше, тут немає повноцінних магазинів, а значить, практично все необхідне доводиться везти з собою. По-друге, розваг на курорті мінімум (пункт прокату плавзасобів, відвідування заповідника і те, що передбачено інфраструктурою готелю або бази відпочинку).

Корисно знати: практично в кожному курортному закладі є власна їдальня, крім того, часто створені умови для самостійного готування.

Погода і клімат курорту

Протяжні і досить широкі пляжі, покриті золотим піском з домішкою черепашнику, сонце і ласкаве море, первозданна чистота природи, не зіпсованої слідами бурхливої діяльності людини - саме так можна описати мікроклімат острова. Літо тут спекотне і сухе, температура повітря часто піднімається до 30 гр. і вище, а дощі спостерігаються рідко. Однак, відсутність різких коливань температури і постійно дме з моря вітер дозволяє переносити спеку легко.

Цікаві факти про курорт:

 • Насичене ароматом степових трав і соляними випарами повітря допомагає зміцнити здоров'я дорослих і дітей.
 • Море тут неглибоке, тому курортний сезон стартує вже в травні, а закінчується тільки в кінці вересня.
 • Пологе піщане дно з плавним заглибленням і відсутність холодних течій робить цю частину узбережжя ідеальною для відпочинку дітлахів різного віку.

В кінці липня і серпні температура води досягає + 25-26⁰с.це ідеальний період для того, щоб відвідати курорт з найменшими членами сім'ї.

Корисно знати

Кількість пропонованих до оренди номерів в межах курорту обмежено, тому бронювати їх варто заздалегідь. Ціни відпочинку на острові Бірючий ви завжди можете уточнити, зв'язавшись з орендодавцями житла. Їх прямі контакти ми вже зібрали на нашому сайті.

Відпочинок на острові з красивою назвою Бирючий вибирають переважно ті, хто не любить шуму і великого числа людей навколо. Саме тут можна відчути єднання з природою, повне розслаблення і за короткий період відновити фізичні і душевні сили. А якщо ви вирішите жити в більш багатому на розваги та інфраструктурні блага місці, сміливо вибирайте Кирилівку, з якої до коси можна дістатися в будь-який зручний час.

Нехай ваш відпочинок пройде так, як ви мрієте!